23-25 AUGUSTI 2024

MARSTRAND BOAT SHOW

REGISTRERA ERT BESÖK

Ta chansen att kliva ombord och uppleva den oslagbara komfort och design som endast Princess Yachts kan erbjuda. Våra experter finns på plats för att svara på alla dina frågor och guida dig genom våra utställa båtar. Oavsett om du är en erfaren båtägare eller drömmer om ditt första köp, är vi här för att hjälpa dig att förverkliga dina marina ambitioner.

Marstrand är Sveriges seglingsmetropol och även ett mycket uppskattat turistmål för hela familjen! Här kan man flanera längs kajen och titta på båtar, äta gott på restauranger och uteserveringar, bo på allt från B&B till hotell, ta ett dopp i havet eller bara njuta av den marina miljön.

Vi ser fram emot att välkomna dig ombord!

E X P E R I E N C E   T H E   E X C E P T I O N A L

OM MÄSSAN

Marstrand Boat Show arrangeras av Sweboat med mål att visa upp hela branschens samlade utbud av motorbåtar, vattenskotrar och tillbehör på en plats.

UTSTÄLLDA BÅTMODELLER

Princess V50 Open
Princess F45
Princess V40

*Kan komma att ändras innan mässan

ÖPPETTIDER

Fredag 23 augusti kl 10.00-18.00
Lördag 24 augusti kl 10.00-18.00
Söndag 25 augusti kl 10.00-16.00

PLATS

Marstrands Gästhamn

FÖRANMÄL GÄRNA ERT BESÖK
VIDEO & FOTON FRÅN TIDIGARE ÅR
contact
contact

KONTAKTIERE UNS

Wir freuen uns, mit Ihnen in Kontakt zu treten!

ORDERING SPARE PARTS

Wenn das benötigte Zubehör oder Ersatzteil in unserem Webshop nicht verfügbar ist, senden Sie bitte die folgenden Informationen per E-Mail an support@princessyachts.se

Princess Yachts West Sweden AB

Öffnungszeiten

Montag – Donnerstag 07:00 – 16:30
Freitag 07:00 – 13:30
Andere Zeiten nach Vereinbarung.

Princess Yachts Denmark ApS

Öffnungszeiten

Montag – Freitag 09:00 – 17:00
Andere Zeiten nach Vereinbarung.

Princess Yachts Norway AS

Öffnungszeiten

Montag – Freitag 09:00 – 16:30
Andere Zeiten nach Vereinbarung.

Öffnungszeiten

Montag – Freitag 9:30 – 18 (Sommer)
Montag – Freitag 9:30 – 17 (Winter)
Andere Zeiten nach Vereinbarung.

BESITZER & VORSTAND

Schweden | Norwegen | Dänemark

benny-martinsson_2017-sv_500x500px
Benny Martinsson

Besitzer | Vorstandsmitglied
CEO
benny@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 10

jessica-martinsson_southampton-2017-sv_500x500px
Jessica Martinsson, M.Sc.

Besitzer | Vorstandsmitglied
Verkäufer, Marketing & Finanzen
jessica@princessyachts.se
M: +46 70 668 77 13

Lars Falkeskog

Besitzer | Vorsitzende

DIE DÄNISCHE OFFICE

Mads Roepstorff-web
Mads Roepstorff

Managing Director Denmark & Sales
mads@princessyachts.dk
M: +45 4010 1884

Nicolai Sander-web
Nicolai Sander

Sales Executive
nicolai@princessyachts.dk
M: +45 40 23 18 81

Deutsch sprechen!

Shayda
Shayda Mehran

Coordinator & Office Manager
shayda@princessyachts.dk
M: +45 81 45 71 04

Vlatko Verovic-web
Vlatko Verovic

Aftersales Denmark
support@princessyachts.dk

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Parts & Aftersales Scandinavia
support@princessyachts.se
+46 (0)304 390 90 (#2 for parts)

DAS SCHWEDISCHE OFFICE

Johan Stübner 500x500 web
Johan Stübner

Sales Executive
johan@princessyachts.se
T +46 70 644 28 42

Deutsch sprechen!

jane cooper 500x500 web
Jane Cooper

Finance Manager Scandinavia
finance@princessyachts.se
T +46 70 644 21 30

nellie-petersen
Nellie Petersen

Marketingkoordinator
marketing@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 51

jesper-rohlander-sv_500x500px
Jesper Röhlander

Service Manager Schweden
jesper@princessyachts.se
M: +46 70 644 21 02

Kalle-Wallin
Kalle Wallin

Technical Aftersales Sweden
support@princessyachts.se

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Parts & Aftersales Scandinavia
support@princessyachts.se
+46 (0)304 390 90 (#2 for parts)

THE NORWEGIAN OFFICE BERGEN

svein-erik-palmstrom_oslo-2017-sv_500x500px
Svein Erik Palmstrøm

Managing Director Norwegan & Verkäufer
sveinerik@princessyachts.no
M: +47 477 62 069

petter-mork-knudsen-sv_500x500px
Petter Mork Knudsen

Verkäufer & Aftersales West Norwegan
petter@princessyachts.no
M: +47 918 42 349

niclas-juvakka
Niclas Juvakka

Parts & Aftersales Scandinavia
support@princessyachts.se
+46 (0)304 390 90 (#2 for parts)

Robert-Pedersen
Robert Pedersen

Service Manager
robert@princessyachts.no
M:+47 459 53 020

Stian-Ostebrod
Stian Østebrød

Mechaniker

THE NORWEGIAN OFFICE OSLO

Eva-Dammen-100
Eva Dammen

Manager East Norwegan & Verkäufer
eva@princessyachts.no
M: +47 477 60 887

stein-ulltveit-moe
Stein Ulltveit-Moe

Verkäufer & Aftersales East Norwegan
stein@princessyachts.no
M: +47 477 59 663

staff, person
Rekrutierung läuft

Mechaniker